Property Sale
Sale
$180,000
To:
Sq Ft4,446DeedBook 5387, Page 54
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,644 | +2.0% |
| 2024 | $8,474 | -0.2% |
| 2023 | $8,487 | -1.7% |
| 2022 | $8,637 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
133 Van Buren St
Residential
96 Cliford St
Residential
81 Garden St
Residential
90- Houston St
Residential
241 Jefferson St
Residential