Property Sale
Sale
$420,000
To:
DeedBook 20250, Page 2247
To:
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,104 | +2.0% |
| 2024 | $5,983 | -0.2% |
| 2023 | $5,993 | -1.7% |
| 2022 | $6,099 | +1.0% |
To:
To:
Year Built: 1900
303 Walnut St
Residential
186 Walnut St
Residential
170 E Kinney St
Residential
72- Garden St
Residential
234 E Kinney St
Residential