Property Built
Built
Year Built: 1900
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,872 | +2.0% |
| 2024 | $6,737 | -0.2% |
| 2023 | $6,747 | -1.7% |
| 2022 | $6,867 | +1.0% |
Year Built: 1900
381 Chestnut St
Residential
42 Houston St
Residential
29 Napoleon St
Residential
178 Oliver St
Residential
175 New York Ave
Residential