Skip to content

Meeker StreetWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Mar 6, 2023

Property Information

Block1
Lot39
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0001

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR-T
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$63,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,560+1.9%
2024$1,531+5.6%
2023$1,450+1.6%
2022$1,427+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0