Skip to content

120 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2020

Property Information

Block10
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage951
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,200
31%
Improvement Value:$79,500
69%
Total Assessment$115,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,148+3.3%
2024$4,015+4.3%
2023$3,851+1.2%
2022$3,807+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 2018, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1940