Skip to content

733 Highland AveWoodbury, NJ 08096

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 26, 2022

Property Information

Block117
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description2SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,000
12%
Improvement Value:$490,300
88%
Total Assessment$558,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 1560, Page 342