Skip to content

714 Iszard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2017

Property Information

Block117
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,222
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,400
21%
Improvement Value:$132,500
79%
Total Assessment$166,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,983+3.3%
2024$5,791+2.2%
2023$5,668+29.7%
2022$4,369+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920