Skip to content

770 Iszard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 5, 2023

Property Information

Block117
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,389
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
23%
Improvement Value:$102,800
77%
Total Assessment$133,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,797+9.2%
2024$4,393+2.3%
2023$4,294+1.2%
2022$4,242+2.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 3105, Page 308

Property Sale

Sale
$84,500
DeedBook 2019, Page 329

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 1734, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1950