Skip to content

267 Evelyn DrWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Last Sale Price
$87,500
Last Sale Date
Jul 19, 1991

Property Information

Block161
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,016
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,100
25%
Improvement Value:$154,800
75%
Total Assessment$205,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,382+3.3%
2024$7,145+2.2%
2023$6,992+1.2%
2022$6,912+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 2124, Page 6

Property Built

Built

Year Built: 1955