Skip to content

241 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 11, 2024

Property Information

Block163
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
20%
Improvement Value:$145,600
80%
Total Assessment$182,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,553+3.3%
2024$6,343+2.2%
2023$6,208+1.2%
2022$6,137+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$226,000

From:

To:

Sq Ft2,068DeedBook 5354, Page 74Recorded8/13/2015

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 2471, Page 299

Property Sale

Sale
$91,000
DeedBook 1680, Page 233

Property Built

Built

Year Built: 1971