Skip to content

1883 Almonesson RdWoodbury, NJ 08096

Built 1965

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 23, 2015

Property Information

Block260
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SBPOOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,081
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
19%
Improvement Value:$213,800
81%
Total Assessment$263,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,461+3.3%
2024$9,157+2.2%
2023$8,962+1.2%
2022$8,859+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965