Skip to content

89 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1952

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Nov 11, 2021

Property Information

Block174
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage775
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
36%
Improvement Value:$79,900
64%
Total Assessment$124,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,467+3.3%
2024$4,324+8.6%
2023$3,981+1.2%
2022$3,933+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
Sq Ft775DeedBook 6584, Page 115Recorded11/19/2021

Property Built

Built

Year Built: 1952