Skip to content

54 Arline AveWoodbury, NJ 08096

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2013

Property Information

Block177
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,700
40%
Improvement Value:$61,100
60%
Total Assessment$101,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,650+3.3%
2024$3,532+2.2%
2023$3,457+1.2%
2022$3,417+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925