Skip to content

1027 Kohler AveWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 26, 2024

Property Information

Block178
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description2SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,200
24%
Improvement Value:$127,400
76%
Total Assessment$167,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,758+3.5%
2024$5,566+2.3%
2023$5,442+1.2%
2022$5,376+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960