Skip to content

1399 Delsea DrWoodbury, NJ 08096

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$4,500
Last Sale Date
Feb 15, 2024

Property Information

Block178
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
DescriptionDUNKIN DONUTS
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$233,500
33%
Improvement Value:$469,500
67%
Total Assessment$703,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,027+3.3%
2024$24,224+2.2%
2023$23,707+1.2%
2022$23,435+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 7037, Page 281Recorded7/19/2024

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 4930, Page 286

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook 1799, Page 323