Skip to content

1034 Salem AveWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2023

Property Information

Block507
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,488
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,700
26%
Improvement Value:$111,200
74%
Total Assessment$150,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,410+3.3%
2024$5,236+2.2%
2023$5,125+1.2%
2022$5,066+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 3603, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1960