Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
849 Cooper StWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 1997
Property Information
Block93
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
DescriptionDOCTOR'S OFFICE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$246,100
42%
Improvement Value:$342,100
58%
Total Assessment$588,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $21,087 | +3.3% |
| 2024 | $20,411 | +2.2% |
| 2023 | $19,975 | +1.2% |
| 2022 | $19,746 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.