Skip to content

31 Wagner AveWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Price
$367,000
Last Sale Date
Feb 10, 2006

Property Information

Block184
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description1SF3G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,200
14%
Improvement Value:$289,000
86%
Total Assessment$337,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,839+3.4%
2024$11,451+2.2%
2023$11,201+1.2%
2022$11,070+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$367,000
DeedBook 4163, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 3902, Page 124