Skip to content

1266 Clements Bridge RdWoodbury, NJ 08096

Built 1993

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Jun 14, 1990

Property Information

Block185
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,583
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
15%
Improvement Value:$253,300
85%
Total Assessment$298,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,683+3.3%
2024$10,341+2.2%
2023$10,120+1.2%
2022$10,004+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 2008, Page 319