Skip to content

204 Williams AveWoodbury, NJ 08096

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2019

Property Information

Block188
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,120
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
20%
Improvement Value:$165,400
80%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,414+3.3%
2024$7,176+2.2%
2023$7,023+1.2%
2022$6,942+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$214,000

From:

To:

Sq Ft2,120DeedBook 5694, Page 76Recorded7/21/2017

Property Sale

Sale
$198,500
DeedBook 4817, Page 283

Property Sale

Sale
$123,000
DeedBook 2354, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 1976