Skip to content

106 Red Stone RdgWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 1996

Property Information

Block635
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,092
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,900
19%
Improvement Value:$200,200
81%
Total Assessment$247,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,609+3.4%
2024$8,324+2.2%
2023$8,142+1.2%
2022$8,045+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977