Skip to content

444 Eli PlWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
May 31, 2006

Property Information

Block193
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,808
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
18%
Improvement Value:$203,400
82%
Total Assessment$248,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,644+3.4%
2024$8,359+2.2%
2023$8,175+1.2%
2022$8,079+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 4222, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 1977