Skip to content

Cooper St(Block 199 Lot 18)Woodbury, NJ 08096

Public Property
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 2021

Property Information

Block199
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$66,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$1,859+2.7%
2016$1,811+2.4%
2015$1,768+5.6%
2014$1,675+83.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$49,900

From:

To:

DeedBook 5295, Page 161Recorded3/10/2015