Skip to content

Greenbriar Ct(Block 199 Lot 33)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Mar 16, 2004

Property Information

Block199
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningBC4
Sq Footage---
Acreage10.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,646+3.3%
2024$4,497+2.2%
2023$4,401+1.2%
2022$4,351+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 3768, Page 140