Skip to content

517 Fox Run RdWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block233
Lot84
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description1SFC-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage1.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
39%
Improvement Value:$100,700
61%
Total Assessment$165,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,933+3.3%
2024$5,743+2.2%
2023$5,620+1.2%
2022$5,556+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960