Skip to content

1906 Rosemore AveWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2000

Property Information

Block263
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
28%
Improvement Value:$91,400
72%
Total Assessment$127,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,553+3.3%
2024$4,407+2.2%
2023$4,313+1.2%
2022$4,263+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920