Skip to content

1932 Rosemore AveWoodbury, NJ 08096

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 2025

Property Information

Block263
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,341
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,200
25%
Improvement Value:$105,100
75%
Total Assessment$139,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,994+3.3%
2024$4,834+2.2%
2023$4,731+1.2%
2022$4,676+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4313, Page 332

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 3848, Page 38

Property Built

Built

Year Built: 1965