Skip to content

2013 Normandy AveWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 16, 2014

Property Information

Block291
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,831
Acreage1.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,500
40%
Improvement Value:$105,100
60%
Total Assessment$174,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,259+3.3%
2024$6,059+2.2%
2023$5,929+1.2%
2022$5,861+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920