Skip to content

439 Second AveWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2023

Property Information

Block327
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description1SFC-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,836
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,600
17%
Improvement Value:$131,800
83%
Total Assessment$158,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,679+8.2%
2024$5,246+5.8%
2023$4,959+1.2%
2022$4,900+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954