Skip to content

2312 Good Intent RdWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Sep 30, 2019

Property Information

Block322
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage900
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,400
23%
Improvement Value:$91,600
77%
Total Assessment$119,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,266+3.3%
2024$4,129+2.2%
2023$4,041-7.1%
2022$4,351+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$120,000
Sq Ft900DeedBook 6190, Page 64Recorded11/6/2019

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 3279, Page 296

Property Sale

Sale
$66,000
DeedBook 2041, Page 285

Property Sale

Sale
$28,000
DeedBook 1513, Page 245

Property Built

Built

Year Built: 1950