Skip to content

1100 Delsea DrWestville, NJ 08093

Last Sale Date
Oct 25, 2017

Property Information

Block34
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningTC1
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$2,206+2.1%
2018$2,161+3.2%
2017$2,094+2.7%
2016$2,039+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Sale

Sale
$99,900
DeedBook 4021, Page 27

Property Sale

Sale
$22,305
DeedBook 3778, Page 180

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 1461, Page 37