Skip to content

644 Washington AveWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2003

Property Information

Block352
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,126
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
26%
Improvement Value:$106,000
74%
Total Assessment$144,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,170+3.3%
2024$5,004+2.2%
2023$4,897+1.2%
2022$4,841+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940