Skip to content

662 Oak AveWoodbury, NJ 08096

Built 1958

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Oct 31, 2013

Property Information

Block353
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,310
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
26%
Improvement Value:$110,000
74%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,313+3.3%
2024$5,143+2.2%
2023$5,033+1.2%
2022$4,975+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,000

From:

To:

Sq Ft1,310DeedBook 5135, Page 256Recorded11/12/2013

Property Built

Built

Year Built: 1958