Skip to content

2907 County House RdWoodbury, NJ 08096

Built 1979

Last Sale Date
May 4, 2022

Property Information

Block369
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
23%
Improvement Value:$132,300
77%
Total Assessment$172,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$5,384+1.2%
2022$5,319+2.0%
2021$5,213+2.4%
2020$5,090+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979