Skip to content

Cherry Ave(Block 369 Lot 6)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 19, 2017

Property Information

Block369
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,369+3.3%
2024$1,326+2.2%
2023$1,297+1.2%
2022$1,282+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 2950, Page 7