Skip to content

806 Indian Trail AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 21, 2023

Property Information

Block371
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,980
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,900
21%
Improvement Value:$130,400
79%
Total Assessment$164,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,890+3.3%
2024$5,701+2.2%
2023$5,580+1.2%
2022$5,516+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 1496, Page 139

Property Built

Built

Year Built: 1950