Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
750 Fox Run RdSewell, NJ 08080
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 14, 2000
Property Information
Block387
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30
Building Details
Building Class---
DescriptionSTORAGE BLDGS
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage14.54
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,526,700
49%
Improvement Value:$1,587,600
51%
Total Assessment$3,114,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $120,872 | +3.3% |
| 2024 | $116,995 | +2.2% |
| 2023 | $114,500 | +1.2% |
| 2022 | $113,185 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.