Skip to content

1000 Delsea Dr Unit E1bWestville, NJ 08093

Last Sale Date
Oct 18, 2023

Property Information

Block3
Lot2
QualifierC0504
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionINDUST CONDO
Dwellings---
ZoningL12
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$150,000
75%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,170+3.3%
2024$6,940+2.2%
2023$6,792+1.2%
2022$6,714+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0