Skip to content

Bark Bridge Rd(Block 400 Lot 14)Sewell, NJ 08080

Last Sale Date
Jan 27, 2016

Property Information

Block400
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage18.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,434+3.3%
2024$1,388+2.2%
2023$1,358+1.2%
2022$1,343+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5423, Page 95

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 1420, Page 709