Skip to content

Boundary Rd(Block 405 Lot 17)Wenonah, NJ 08090

Vacant Land

Last Sale Price
$21,000
Last Sale Date
Jul 26, 2017

Property Information

Block405
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$60,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,155+3.3%
2024$2,085+2.2%
2023$2,041+1.2%
2022$2,018+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$21,000

From:

To:

DeedBook 5727, Page 283Recorded9/11/2017

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 1955, Page 320