Skip to content

Cattell Rd(Block 413 Lot 7)Wenonah, NJ 08090

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block413
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description3G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,400
83%
Improvement Value:$13,100
17%
Total Assessment$76,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,743+3.3%
2024$2,655+2.2%
2023$2,598+1.2%
2022$2,568+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0