Skip to content

928 Davis StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 19, 2003

Property Information

Block416
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
35%
Improvement Value:$61,400
65%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,406+3.3%
2024$3,297+2.2%
2023$3,226+1.2%
2022$3,189+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920