Skip to content

169 Peach StWestville, NJ 08093

Built 1976

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 11, 2022

Property Information

Block41
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description2SFS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,482
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,000
21%
Improvement Value:$157,700
79%
Total Assessment$200,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,195+3.3%
2024$6,964+10.3%
2023$6,316+1.3%
2022$6,238-1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976