Skip to content

615 Salina RdSewell, NJ 08080

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 2021

Property Information

Block422
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description2SFD/1BARN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,438
Acreage1.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
21%
Improvement Value:$238,400
79%
Total Assessment$301,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,816+3.3%
2024$10,469+2.2%
2023$10,246+1.2%
2022$10,128+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

Sq Ft2,438DeedBook 5942, Page 104Recorded9/11/2018

Property Built

Built

Year Built: 1994