Skip to content

1050 Mantua PkWenonah, NJ 08090

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2024

Property Information

Block423
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class---
Description601 OFFICE PLZA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$572,500
48%
Improvement Value:$627,500
52%
Total Assessment$1,200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$43,020+3.3%
2024$41,640+2.2%
2023$40,752+1.2%
2022$40,284+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1521, Page 637