Skip to content

1070 Mantua PkWenonah, NJ 08090

Commercial

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Dec 30, 1997

Property Information

Block423
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$342,800
59%
Improvement Value:$234,100
41%
Total Assessment$576,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,682+3.3%
2024$20,018+2.2%
2023$19,592+1.2%
2022$19,367+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 2839, Page 81