Skip to content

600 Tacoma BlvdWestville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2014

Property Information

Block42
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$932+3.3%
2024$902+2.2%
2023$883+1.2%
2022$873+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 3618, Page 94

Property Sale

Sale
$13,000
DeedBook 1966, Page 261

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 1849, Page 168