Skip to content

Deptford Ave(Block 43 Lot 16)Westville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$2,747,500
Last Sale Date
Jun 21, 2021

Property Information

Block43
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$172+3.3%
2024$167+2.2%
2023$163+1.2%
2022$161+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$2,747,500
DeedBook 6509, Page 259Recorded7/14/2021

Also conveyed in this deed

3 parcels

Property Sale

Sale
$24,000
DeedBook 2508, Page 149