Skip to content

105 Hannold BlvdWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Last Sale Date
Nov 5, 1979

Property Information

Block459
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.3

Building Details

Building Class17
Description1SF POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,192
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
28%
Improvement Value:$104,700
72%
Total Assessment$146,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,248+3.3%
2024$5,080+2.2%
2023$4,972+1.2%
2022$4,915+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1393, Page 1066

Property Built

Built

Year Built: 1954