Skip to content

406 Woodbury Lake DrWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2024

Property Information

Block478
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,330
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,600
25%
Improvement Value:$95,800
75%
Total Assessment$127,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,567+3.3%
2024$4,421+2.2%
2023$4,327+1.2%
2022$4,277+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955